Hallo gdzie rodzić - Wrocław?

 • Drukuj zawartość bieżącej strony

21 listopada 2022


SZPITAL FALKIEWICZA NA BROCHOWIE
ZMIENIA SIĘ NA LEPSZE!

Dzięki decyzji Urzędu Marszałkowskiego od grudnia 2021 roku podejmujemy działania, których celem jest gruntowna reforma w wymiarze jakości świadczonych usług medycznych w Szpitalu Falkiewicza na Brochowie. Stworzenie wysokiej jakości usług jest niezmiernie ważne dla wspierania rodzin w procesie planowania i powiększania rodziny.

Osobom odpowiedzialnym za przekształcenia szpitala zależy, aby opieka świadczona przez Szpital na Brochowie stała się jedną z najlepszych we Wrocławiu, Dolnym Śląsku i w Polsce - a Pacjenci i ich rodziny odczuli zdecydowaną poprawę w wielu wymiarach. 

Misja szpitala Falkiewicza polegać będzie na:

 • podniesieniu jakości opieki i ochrony w obszarze zdrowia matki i dziecka,
 • zapewnieniu indywidualnej opieki – jedna rodząca z osobą towarzyszącą – jedna położna – jeden pokój
 • stworzeniu dobrych warunków pobytu w placówce,
 • pomocy w tworzeniu prawidłowych postaw w okresie okołoporodowym,
 • wspieraniu zdrowia psychicznego w zakresie przygotowania do ciąży, porodu
  i połogu oraz radzenia sobie z problemami jakie niesie za sobą rodzicielstwo,
 • zachęceniu do wykonywania okresowych badań, regularnych wizyt lekarskich oraz wdrożeniu profilaktyki zdrowotnej,
 • ukazanie, że ciąża i poród to naturalny proces fizjologiczny - a niekoniecznie jak często się uważa „zmedykalizowane doświadczenie”,
 • promowaniu i wspieraniu praktyk karmienia piersią,
 • szkoleniu personelu medycznego poprawiające jakość opieki okołoporodowej oraz lepszą komunikację na poziomie lekarz / położna – pacjent.

 Poza zmianami jakie będą odbywać się na oddziałach szpitalnych, będziemy również prowadzić działania mające na celu poprawę prozdrowotnych postaw mieszkanek Wrocławia i Dolnego Śląska poprzez publikację materiałów eksperckich.  We wspomnianych artykułach pojawią się zagadnienia oparte na dowodach takie jak: opieka nad kobietą/parą w ciąży, opieka nad matką i dzieckiem w czasie porodu i po nim. Przedstawimy też obecny stan wiedzy z zakresu ginekologii i położnictwa, a także przekażemy dużo informacji odnośnie funkcjonowania naszego szpitala, aby każda pacjentka mogła dowiedzieć się w jak wygląda u nas opieka okołoporodowa.

Dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.falkiewicza.pl oraz naszego profilu na Facebooku
https://www.facebook.com/people/Szpital-Specjalistyczny-im-A-Falkiewicza-we-Wroc%C5%82awiu/100063477373077/

Wierzymy, że personel szpitala dokłada obecnie wszelkich starań, aby okres ciąży, porodu i opieki nad dzieckiem (które są obiektywnie najważniejszymi wydarzeniami w życiu rodziców), były okresem, w którym rodziny otrzymają profesjonalne wsparcie w aspekcie wielowymiarowym.

Atmosfera poczucia bezpieczeństwa, zaufania, wsparta profesjonalną opieką medyczną i wzajemne zrozumienie - prowadzi do kreowania prawidłowych postaw społecznych, a w czasie okołoporodowym jest to niezwykle istotne. Takie podejście znacznie poprawia dobrostan kobiety i dziecka – a także całej rodziny. Wspieranie dobrej kondycji psychofizycznej matki i dziecka przy wsparciu ojca, w czasie tego całego procesu ma ogromy wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka – a w przyszłości dorosłego człowieka. 

Im więcej edukujemy się, wiemy o potencjalnych zagrożeniach i sposobach radzenia sobie z nimi, tym większa jest radość, zrozumienie i spokój. Nasz zespół, lekarze i położne mają ogromną nadzieję, że ich zaangażowanie i wkład pracy odczują Państwo w trakcie pobytu w naszym szpitalu, szkole rodzenia oraz w izbie przyjęć.

 W imieniu pracowników szpitala serdecznie zapraszamy.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-11-21
Data publikacji:2022-11-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2079