Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza

Strona główna

Witamy na naszej stronie

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna (NISOZ)

Świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane są od piątku do poniedziałku w godzinach od 18:00 do 8:00 następnego dnia oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8:00 do 8:00 następnego dnia.

Telefony:

 • Rejestracja - 71 37-74-116
 • Gabinet lekarski I - 71 37-74-117
 • Gabinet lekarski II - 71 37-74-118
 • Gabinet zabiegowy - 71 37-74-119

Śledź nas na
Link do facebook

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Programu polityki zdrowotnej w zakresie zachowania płodności u pacjentów leczonych onkologicznie na terenie Województwa Dolnośląskiego na lata 2023–2025

12 września 2023

We współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii ruszamy z realizacją „Programu polityki zdrowotnej w zakresie zachowania płodności u pacjentów leczonych onkologicznie na terenie Województwa Dolnośląskiego na lata 2023 – 2025”.

Projekt skierowany jest do mieszkanek Województwa Dolnośląskiego w wieku prokreacyjnym (18-40 lat) ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Przed rozpoczęciem leczenia chemioterapią, radioterapią lub innymi metodami będą mogły zabezpieczyć swoją płodność po to, by po wyleczeniu choroby miały możliwość posiadania własnego potomstwa. Jest to istotne, gdyż skutkiem ubocznym tych terapii jest często nieodwracalna utrata płodności.

Innowacyjna metoda stosowana w naszym szpitalu będzie polegała na laparoskopowym pobraniu fragmentu tkanki jajnika, jego mrożeniu i przechowywaniu, a po zakończeniu leczenia onkologicznego autotransplantacji tkanki jajnika, by umożliwić zajście w ciążę.
W najbliższym czasie zostanie uruchomiona dedykowana strona internetowa o Programie, gdzie będą pojawiały się treści edukacyjne.

Zainteresowane pacjentki bądź lekarze mogą uzyskać więcej informacji dzwoniąc pod numer telefonu 71 37 74 137 lub 71 37 74 138 bądź wysyłając maila na adres zachowaj.plodnosc@falkiewicza.pl

Czytaj więcej o: Programu polityki zdrowotnej w zakresie zachowania płodności u pacjentów leczonych onkologicznie na terenie Województwa Dolnośląskiego na lata 2023–2025

Dodatkowe terminy w Szkole Rodzenia

22 czerwca 2023

Miło nam poinformować że wygraliśmy przetarg na dodatkowe terminy zajęć w Szkole Rodzenia. Zajęcia z dodatkowej puli będą się odbywać we wtorki i czwartki w terminie od 4.07.2023 do 31.12.2023.

Zajęcia z puli podstawowej odbywają się w poniedziałki i środy. Więcej informacji o naszej Szkole Rodzenia pod tym linkiem.

Jolanta Pająkiewicz
Czytaj więcej o: Dodatkowe terminy w Szkole Rodzenia

Ogłoszenie o kasacji dokumentacji medycznej

28 marca 2023

Hallo gdzie rodzić - Wrocław?

21 listopada 2022


SZPITAL FALKIEWICZA NA BROCHOWIE
ZMIENIA SIĘ NA LEPSZE!

Dzięki decyzji Urzędu Marszałkowskiego od grudnia 2021 roku podejmujemy działania, których celem jest gruntowna reforma w wymiarze jakości świadczonych usług medycznych w Szpitalu Falkiewicza na Brochowie. Stworzenie wysokiej jakości usług jest niezmiernie ważne dla wspierania rodzin w procesie planowania i powiększania rodziny.

Osobom odpowiedzialnym za przekształcenia szpitala zależy, aby opieka świadczona przez Szpital na Brochowie stała się jedną z najlepszych we Wrocławiu, Dolnym Śląsku i w Polsce - a Pacjenci i ich rodziny odczuli zdecydowaną poprawę w wielu wymiarach. 

Misja szpitala Falkiewicza polegać będzie na:

 • podniesieniu jakości opieki i ochrony w obszarze zdrowia matki i dziecka,
 • zapewnieniu indywidualnej opieki – jedna rodząca z osobą towarzyszącą – jedna położna – jeden pokój
 • stworzeniu dobrych warunków pobytu w placówce,
 • pomocy w tworzeniu prawidłowych postaw w okresie okołoporodowym,
 • wspieraniu zdrowia psychicznego w zakresie przygotowania do ciąży, porodu
  i połogu oraz radzenia sobie z problemami jakie niesie za sobą rodzicielstwo,
 • zachęceniu do wykonywania okresowych badań, regularnych wizyt lekarskich oraz wdrożeniu profilaktyki zdrowotnej,
 • ukazanie, że ciąża i poród to naturalny proces fizjologiczny - a niekoniecznie jak często się uważa „zmedykalizowane doświadczenie”,
 • promowaniu i wspieraniu praktyk karmienia piersią,
 • szkoleniu personelu medycznego poprawiające jakość opieki okołoporodowej oraz lepszą komunikację na poziomie lekarz / położna – pacjent.

 Poza zmianami jakie będą odbywać się na oddziałach szpitalnych, będziemy również prowadzić działania mające na celu poprawę prozdrowotnych postaw mieszkanek Wrocławia i Dolnego Śląska poprzez publikację materiałów eksperckich.  We wspomnianych artykułach pojawią się zagadnienia oparte na dowodach takie jak: opieka nad kobietą/parą w ciąży, opieka nad matką i dzieckiem w czasie porodu i po nim. Przedstawimy też obecny stan wiedzy z zakresu ginekologii i położnictwa, a także przekażemy dużo informacji odnośnie funkcjonowania naszego szpitala, aby każda pacjentka mogła dowiedzieć się w jak wygląda u nas opieka okołoporodowa.

Dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.falkiewicza.pl oraz naszego profilu na Facebooku
https://www.facebook.com/people/Szpital-Specjalistyczny-im-A-Falkiewicza-we-Wroc%C5%82awiu/100063477373077/

Wierzymy, że personel szpitala dokłada obecnie wszelkich starań, aby okres ciąży, porodu i opieki nad dzieckiem (które są obiektywnie najważniejszymi wydarzeniami w życiu rodziców), były okresem, w którym rodziny otrzymają profesjonalne wsparcie w aspekcie wielowymiarowym.

Atmosfera poczucia bezpieczeństwa, zaufania, wsparta profesjonalną opieką medyczną i wzajemne zrozumienie - prowadzi do kreowania prawidłowych postaw społecznych, a w czasie okołoporodowym jest to niezwykle istotne. Takie podejście znacznie poprawia dobrostan kobiety i dziecka – a także całej rodziny. Wspieranie dobrej kondycji psychofizycznej matki i dziecka przy wsparciu ojca, w czasie tego całego procesu ma ogromy wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka – a w przyszłości dorosłego człowieka. 

Im więcej edukujemy się, wiemy o potencjalnych zagrożeniach i sposobach radzenia sobie z nimi, tym większa jest radość, zrozumienie i spokój. Nasz zespół, lekarze i położne mają ogromną nadzieję, że ich zaangażowanie i wkład pracy odczują Państwo w trakcie pobytu w naszym szpitalu, szkole rodzenia oraz w izbie przyjęć.

 W imieniu pracowników szpitala serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej o: Hallo gdzie rodzić - Wrocław?

Spotkania w sprawach formalnych

17 listopada 2022

Informujemy, że w sprawach formalnych spotkania z Z-cą Dyr. ds. Lecznictwa / Lekarzem Kierującym Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym odbywają się w każdy czwartek między godziną 11:00 a 13:00.

Na spotkanie należy się umówić pod nr. tel 71 377 41 41

Czytaj więcej o: Spotkania w sprawach formalnych

Tłumaczenie dokumentacji medycznej dzieci i młodzieży do lat 18 (obywatelom Ukrainy)

4 października 2022

Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu jest realizatorem zadania publicznego pn. „Tłumaczenie dokumentacji medycznej dzieci i młodzieży do lat 18 (obywatelom Ukrainy) z języka polskiego na język ukraiński oraz z języka ukraińskiego na język polski, korzystającym ze świadczeń zdrowotnych w placówkach leczniczych we Wrocławiu” Zadanie finansowane jest ze środków otrzymanych od Gminy Wrocław, we współpracy z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Czytaj więcej o: Tłumaczenie dokumentacji medycznej dzieci i młodzieży do lat 18 (obywatelom Ukrainy)

Adres e-mail dla pacjentek kierowanych na zabieg operacyjny

3 czerwca 2022

Informujemy iż od dnia 03.06.2022 uruchomiony zostaje

adres e-mail dla pacjentek kierowanych na zabieg operacyjny:

operacje@falkiewicza.pl

 

Czytaj więcej o: Adres e-mail dla pacjentek kierowanych na zabieg operacyjny

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w Szkole Rodzenia

31 maja 2022


 

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w Szkole Rodzenia

 • Spotkania dedykowane są dla kobiet w ciąży, które z dniem rozpoczęcia zajęć będą między 25 a 29 tygodniem ciąży
 • Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godz. 15:00-19:00
 • Zajęcia prowadzone są przez : położne, rehabilitantów, mgr psychologii, higienistkę stomatologii

Koordynatorem programu jest mgr Jolanta Pająkiewicz.
Zapisy pod numerem tel.: 713774148 i 667977740

Czytaj więcej o: Zapraszamy do zapisów na zajęcia w Szkole Rodzenia